42 907 zł więcej w 1 MIESIĄC

Czyli jak zwiększyliśmy przychód z webinaru, nie podnosząc budżetu na reklamy?

Małe zmiany i ogromne zyski, czyli 3 sposoby jak poprawić sprzedaż na webinarze, bez zwiększania budżetu?

Wiele osób traci setki godzin i tysiące złotych na testowanie nieefektywnych “sztuczek i trików marketingowych”, które tylko przepalają budżet i czas. Nie ma co się dziwić. Mało znane techniki targetowania reklam brzmią sexy, ale NIE SĄ żadnym przepisem na długofalowy sukces.

Kluczem do poprawy wyników, często okazują się drobne, z pozoru niewiele znaczące modyfikacje lejka webinarowego, które po zsumowaniu, są w stanie generować fantastyczne wyniki sprzedażowe.

Poniżej znajdziesz konkretne case study tego, jak wprowadzając 3 niewielkie zmiany w kampanii naszego klienta, zwiększając w ciągu miesiąca przychód z jego kampanii webinarowej o 42 907 zł.

01. Optymalizacja ustawień kampanii reklamowej

Pierwszy punkt, to analiza ustawień konta reklamowego - sprawdziliśmy:

ustawienie targetowania kampanii
kierowanie w zestawach reklam
wykluczenia
kreacje
teksty kampanii
nagłówki

Na bazie zebranych informacji, wyłączyliśmy najmniej efektywne zestawy i przygotowaliśmy nowe kreacje reklamowe, dla najlepiej konwertujących grup odbiorców, oraz uruchomiliśmy dodatkowe grupy lookalike 1%.

Budżet przeznaczony na testy pochodził z wyłączonych kampanii, które zawyżały średni wynik.

Wyniki Przed:

Wyniki Po:

Tego rodzaju zabieg, pozwolił naszemu klientowi obniżyć koszty kampanii o prawie 23,6%, dzięki czemu klient w skali miesiąca

Oszczędził na reklamach:

W jeden miesiąc

02. Jak zwiększyć frekwencję na webinarze?

Aby doprowadzić do zwiększania liczby uczestników na spotkaniu, zaczęliśmy testować maile relacyjne przed wydarzeniem. Miały one za zadanie, ocieplić wizerunek i rozbić część obiekcji potencjalnego klienta.

Odnotowaliśmy znaczący wzrost liczby uczestników, co w połączeniu z efektywniejszym wykorzystaniem budżetu reklamowego, sprawiło, że klient osiągnął kolejne rekordy, jeśl chodzi o organizowane webinary. 

Ile osób pojawiło się na webinarze po wprowadzonych zmianach:

03. Otwarcie okna sprzedażowego

Nie bez powodu webinary wielu osobom kojarzą się z “telezakupami Mango”. Niektórzy prezenterzy przez większość spotkania zachwalają swoje rozwiązanie, informując widownię, że tylko teraz uczestnicy spotkania mogą kupić dany produkt w mega okazyjnej cenie.

Ten tematy wymaga nieco głębszej analizy. Wspomniałem o nim ze względu na to, że istnieje pewna grupa osób, która nie podejmie decyzji zakupowej od razu, nawet, jeśli byłaby to najlepsza oferta świata prezentowana przez samego “Wilka z Wall Street”.

Wydłużyliśmy więc okres sprzedaży po webinarze do 3 dni od spotkania. W tym okresie przesłaliśmy do klientów, kolejkę wiadomości, w których stopniowo usuwaliśmy kolejne obiekcje, które mogły blokować ich przed zakupem.

Obiekcje są tutaj kluczowe. Klienci nie kupują, nie dlatego, że podałeś o jedną korzyść produktu za mało, tylko dlatego, że jest jeszcze coś, co przed zakupem ich blokuje.

Podsumowanie

Wprowadzenie 3 wymienionych elementów spowodowało wzrost sprzedaży w ciągu jednego miesiąca o 42 907 zł. Łącznie klient zarobił 72 203 zł.

Sam zobacz, co o naszej współpracy twierdzi Piotrek, dla którego prowadzimy kampanie webinarowe:

"Adrian pomógł mi zarobić 169 526 złotych"

"Cześć, Adrian pomógł mi zarobić 169 526 złotych w zaledwie 3 miesiące. Nie tylko jego reklamy są fantastyczne, ale przede wszystkim strategie marketingowe, których warto się słuchać i z których warto korzystać. Także bardzo serdecznie polecam Tobie współpracę z Adrianem."

Piotrek Woźniak - autor kursu "Stolarz Meblowy"

Jeśli chcesz, żebyśmy zajął się również Twoją kampanią i pomógł Ci zarabiać więcej, bez drastycznego podnoszenie kosztów, koniecznie umów się ze mną na 30 minutową, darmową konsultację, klikając w link poniżej:

Umów się na rozmowę ze mną 1:1 - przez 30 minut bezpłatnie porozmawiamy o Twojej kampanii webinarowej i ustalimy, co możesz zrobić, żeby poprawić wyniki i zwiększyć sprzedaż

WAŻNE: Konsultacja jest w pełni darmowa i do niczego Cię nie zobowiązuje